• Ako fungujeme

• Školský klub detí pri Základnej škole v Selciach je školským zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania.

Organizačne je rozdelený na tri oddelenia:

1. oddelenie - žiaci prvého ročníka,

2.oddelenie - žiaci druhého ročníka,

3.oddelenie - žiaci tretieho ročníka,

4. oddelenie - žiaci štvrtého ročníka, funguje so skrátenou činnosťou, a to do 14:45 hod.

Prevádzka školského klubu sa začína ráno o 6:30 hod. ako ranný klub detí a trvá do 7:30 hod. Školský klub potom pokračuje činnosťou po vyučovaní, a to od 11:20 hod do 16:30 hod. Záverečná činnosť klubu, t. j. od 15:30 do 16:30 hod. prebieha v prvom oddelení.

Hlavnou myšlienkou školského klubu detí je tvorivo a efektívne využívať voľný čas žiačok a žiakov prvého stupňa základnej školy a rozvíjať pozitívne vzťahy medzi deťmi. Činnosti školského klubu sú zamerané predovšetkým na uspokojovanie a rozvíjanie záujmov detí v čase mimo vyučovania. Dôležitou súčasťou činnosti je aj samotná príprava na vyučovanie.

Vo výchovno-vzdelávacom pláne sa striedajú aktivity tak, aby sa vystriedali všetky tematické oblasti výchovy, t. j. spoločensko-vedná, esteticko-výchovná, telesná, zdravotná a športová, pracovno-technická, prírodovedno-environmentálna. Výchovno-vzdelávacia činnosť sa realizuje tak, aby sa v priebehu dňa striedal odpočinok so vzdelávaním. Odpočinková, relaxačná a rekreačná činnosť je zameraná na odreagovanie detí od školským povinností. Vykonáva sa v priestoroch školského klubu, školského dvora alebo v okolí základnej školy. Podstatnú časť činnosti tvorí pobyt na čerstvom vzduchu.

Činnosť školského klub detí sa riadi výchovno-vzdelávacím plánom, t. j. základný dokument školy, podľa ktorého sa uskutočňuje výchovno-vzdelávacia činnosť.

Organizácia

Režim dňa:

• 6. 30  – 7. 30 – ranný klub (relaxačné činnosti)
        • 11. 30 – 13. 00 – relaxačné činnosti, obed v školskej jedálni
        • 13. 00 – 14. 00  – rekreačná činnosť na čerstvom vzduchu