• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Zariadenie školského stravovania pri MŠ, Školská 4, SELCE

O Z N A M

Od 1. mája 2023 nadobúda účinnosť novela zákona č. 544/201 Z.z. o dotáciách.

Na základe odovzdaných žiadostí rodičov žiaka  „Návratiek“ boli odovzdané žiadosti spracované. Vytvorené zoznamy oprávnených žiakov boli predložené zriaďovateľovi (Obec Selce) na vypracovanie žiadosti na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Rodičia žiakov, ktorí nežiadajú o poskytnutie dotácie, žiaci neboli zaradení do zoznamu.

Dôležité upozornenie:

Podmienky použitia dotácie na stravu

1. Účasť žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole, zapísané v triednej knihe a prihlásené na obed, počet hodín prítomnosti na vyučovacom procese nie je rozhodujúci
        2. Odobratie obeda v zariadení školského stravovania& (odčipovanie obeda)

Upozorňujem rodičov, že je potrebné, aby žiaci mali kredit na čipovej karte, nakoľko pri objednaní 1. obeda v mesiaci bude odrátaná sumu 8,00 €  z kreditu za réžiu.

Vážení rodičia, prosím skontrolujte žiakom čipové karty.  V prípade straty čipovej karty, prosím kontaktovať ved. ŠJ.

Neodobratý (neodčipovaný) obed zo stravovacieho systému APIS  bude na konci mesiaci zaúčtovaný podľa nastaveného systému, ktorý platil doteraz.

•  I.stupeň   1,90  € / obed,
        • II.stupeň   2,10 € / obed.

Splnenie 1. podmienky bude kontrolované s evidenciou  dochádzky základnej školy.

Verím, že i naďalej budeme pokračovať v dobrej spolupráci.

Eva Patrášová

ved. ŠJ

zapisny_listok_navratka_ZS_sk.rok_2023-_2024.pdf

• Informácia pre rodičov k poskytovaniu dotácií na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 1. mája 2023

• Podľa schválenej novely, dotáciu na stravu bude možné poskytnúť deťom, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy alebo sú žiakmi základnej školy. Stravovanie dieťaťa v školskej jedálni je podmienené prihlásením dieťaťa na stravovanie pomocou zápisného lístku stravníka. Tým rodič potvrdzuje záujem o stravovanie dieťaťa v školskej jedálni. Zároveň pri prihlásení, ak má záujem, požiada o poskytovanie dotácie na stravu

(Návratka)

Dotácia v zmysle schválenej novely zákona nie je limitovaná hranicou príjmu domácnosti.

Podľa novely sa od mája 2023 nebude prihliadať ani na to, či je rodič poberateľom daňového bonusu na dieťa. To znamená, že na dieťa si môže uplatňovať dotácia na stravu aj v prípade, že naň rodič poberá daňový bonus.

Na dieťa v poslednom ročníku materskej školy je výška dotácie na stravu v sume 1,40 EUR na deň, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho programu a odoberie obed.

V prípade žiaka prvého stupňa základnej školy sa poskytne dotácia na stravu v sume 2,10 EUR na deň, ak sa zúčastní na vyučovaní a odoberie obed. Rovnaké podmienky platia aj pre žiaka druhého stupňa základnej školy, ktorému dotácia na stravu prináleží v sume 2,30 EUR na deň.

Žiadam rodičov o vyplnenie „Návratky“ na poskytnutie dotácie na stravu. V prípade ak Vaše dieťa nebolo prihlásené v tomto školskom roku na stravovanie, je potrebné vypísať aj „Zápisný lístok“. Vyplnené a podpísané doklady prosím doručiť do 17. apríla 2023  triednym učiteľom. V prípade ak rodič dieťaťa/žiaka nedoručí túto návratku v stanovenom termíne, na dieťa/žiaka nebude možné poskytovať dotáciu na stravu. Zo žiadateľov o dotáciu je potrebné vypracovať menný zoznam žiadateľov. Zriaďovateľ v stanovenom termíne predloží ÚPSVaR zoznamy a požiada o poskytnutie dotácie.

Réžia 8,00 €/ mesačne zostáva v platnosti tak ako bolo stanovené VZN č. 4/2022 ods. 7.

Upozorňujem rodičov, že dotáciu na stravu je možné poskytnúť len v prípade ak budú splnené   2 podmienky:

• účasť dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole: zapísané v triednej knihe a prihlásené na obed, počet hodín prítomnosti na vyučovacom procese nie je rozhodujúci
        • odobratie obeda v zariadení školského stravovania (odčipovanie)

Prosím rodičov, aby skontrolovali žiakom čipové karty, v prípade straty kontaktovať vedúcu ŠJ a vystaviť novú čipovú kartu. V prípade, že nebude žiakom odobratý obed bude účtovaný v sume I. stupeň  1,90  € a II. stupeň  2,10  € (  podľa schváleného VZN č. 4/2022 bod 5 písm.c/a Finančné pásmo A - platné od 01.01.2023 – 4. pásmo) a tiež účtovaný bude obed neodhlásený v prípade nemoci. Podklady o neúčasti žiaka na vyučovaní (nemoci) budú vystavené na základe zápisov v triednej knihe. (podklady predloží ZŠ)

V prípade otázok prosím kontaktujte vedúcu školského stravovania : 048 418 11 19

patrasovaeva@msselce.sk

Príloha: