• Novinky

• Exkurzia Nemecká – Pohronský Bukovec

• 30. 7. 2022
      • Dňa 26. 5. 2022 sa žiaci 9. ročníka a niekoľko žiakov z 8. roč. zo Základnej školy v Selciach zúčastnili exkurzie Nemecká – Pohronský Bukovec. Za uskutočnenie tejto exkurzie ďakujeme pani Petríkovej, predsedníčke z Klubu seniorov zo Seliec. Tento deň ich obohatil o nové vedomosti, spoznania nových miest a veľa pekných zážitkov v dolinke Pohronský Bukovec. Všetkým sa páčilo a pokladajú za dôležité aj to, že sa tohto výletu zúčastnili so staršou generáciou. Tak ako sa zhodli v tomto, tak sa zhodli aj v tom, že história 2. svetovej vojny sa nesmie NIKDY zopakovať.

• Majstrovstvá školy v skoku do výšky

• 24. 6. 2022
      • Dňa 30. 5. 2022 sa uskutočnili Majstrovstvá školy v skoku do výšky v telocvični ZŠ. Súťaže sa celkovo zúčastnilo 25 žiakov, z toho bolo 12 dievčat a 13 chlapcov. Žiaci boli rozdelení do štyroch kategórií - 1. kategória žiaci 5. - 6. ročník, 2. kategória žiaci 7. - 9. ročník, 3. kategória žiačky 5. - 6. ročník a posledná kategória boli žiačky 8. - 9. ročníka. Najlepší výsledok z dievčat dosiahla Karin Kuncová (9. roč.) 123 cm a spomedzi chlapcov Jakub Fodor (9. roč.) 150 cm. Ďakujeme všetkým zúčastneným športovcom za ich výkony, víťazom gratulujeme a tešíme sa na nasledujúce Majstrovstvá  školy v skoku do výšky.

• Englishstar

• Dňa 5. 5. 2022 sa uskutočnila  medzinárodná súťaž z anglického jazyka. Do súťaže sa zapojilo 25 žiakov z našej školy 1. a 2. stupňa. Naši žiaci boli veľmi úspešní. Desiati žiaci dosiahli úspešnosť viac ako 90%. Na prvom stupni sa najviac darilo žiačkam 2. ročníka – Samanthe Šturmovej 97% a Hane Hlásnej 97%. Z druhého stupňa bola najúspešnejšia žiačka 8. ročníka Zoe Saksová, ktorá získala 98%. Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže Englishstar.

• Okresné kolo vo florbale žiačok

• Žiačky 5.-9.ročníka reprezentovali našu školu v Okresnom kole vo florbale starších žiačok ZŠ a OG. Turnaj sa uskutočnil 20. mája 2022  v našej telocvični. So ZŠ Spojová sme vyhrali 4:1. Vo vyrovnanom zápase so ZŠ Golianova, ktorej dievčatá mali viac športového šťastia, nám postup do krajského kola o kúsok ušiel. Dievčatá obsadili pekné druhé miesto.

Školu reprezentovali: Bartošová Alexandra, Cabanová Silvia, Ferenčíková Ľubomíra, Chabanová Kristína, Ivaničová Lujza, Kuncová Karin, Mesíková Kristínka, Mikušová Sára, Peťková Ema, Sviteková Nina, Veselovská Nina, Vojčiniaková Timea, Vojdová Katarína, Vrbická Natália

• Hviezdoslavov Kubín

• 25. 6. 2022
      • Súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín má dlhoročnú tradíciu na mnohých školách, naša škola tiež nie je výnimka.  Tento rok na okresnom kole reprezentovali našu školu žiačky Lucia Mačuhová a Dominika Horníková. Žiačky boli za svoje výkony pochválené porotou. Ich účasť na súťaži im priniesla mnoho cenných skúseností, ktoré, veríme, ocenia v budúcnosti.

• Medzinárodný deň mlieka

• 19. 6. 2022
      • Medzinárodný deň mlieka sme si pripomenuli prostredníctvom aktivít, ktoré si pripravili žiaci 8.ročníka pre svojich mladších spolužiakov z 1.stupňa. Po krátkej motivačnej prednáške o význame mlieka sa spoločne zahrali na chemikov a zisťovali pH mliečnych výrobkov a bežne používaných surovín v domácnosti.

• Netradičná hodina techniky

• 18. 6. 2022
      • Po dohode s p. Rastislavom Blaškom pracovníkom Štátnych lesov SR si žiaci IX. ročníka vyskúšali prácu lesníkov pri zalesňovaní. Akcia sa uskutočnila dňa 24.5.2022, v katastri obce Selce, kde vysadili 100 sadeníc duba letného, a tak pomohli pri obnove lesa po kalamite.

• McDonald´s Cup 2022

• Dňa 6. 5. 2022 sa žiaci 1. stupňa ZŠ zúčastnil futbalového turnaja McDonlad´s Cup na umelej tráve v Banskej Bystrici - Radvaň. Turnaja sa zúčastnili žiaci a žiačky 3. - 4. ročníka.  Naša škola bola zaradená do skupiny „B“,  kde sme si zmerali sily so školami: ZŠ Trieda SNP, ZŠ Spojová a ZŠ Radvanská. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za ich vynaložené úsilie, predvedené výkony a ochotu bojovať.

• Okresné kolo vo futbale mladších žiačok

• Dievčenský futbalový tím reprezentoval našu školu v Okresnom kole vo futbale mladších žiačok ZŠ a OG. Turnaj sa hral v ZŠ s MŠ Radvanská 1, Banská Bystrica 13.mája 2022.

Skončili sme na treťom mieste.

Naše družstvo: Bartošová Alexandra, Cabanová Silvia, Ferenčíková Ľubomíra, Ivaničová Lujza, Mesíková Kristínka, Mikušová Sára, Sviteková Nina, Veselovská Nina, Vrbická Natália

• Stolný tenis - Okresné kolo

• Dňa 24.3.2022 sa uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise štvorčlenných družstiev žiakov ZŠ, na ktorom naši žiaci získali 1.miesto.

Naše družstvo: Teodor Bezúch, Maroš Medveď, Oliver Jozef Elshennawy, Bruno Škrovina.