• Vitajte na stránkach našej školy
    • Naša škola používa EduPage školský informačný systém.
          • Základy prvej pomoci

Poskytnúť prvú pomoc je prvý predpoklad k záchrane života. A preto sme na našej škole privítali dňa 16.apríla 2024 členky SČK, ktoré pripravili pre našich žiakov ukážky základných postupov prvej predlekárskej pomoci. Žiaci 2.-7.ročníka sa aktívne zapájali do zastavenia krvácania, ošetrenia zlomeniny, vykĺbenia členka, resuscitácie,... Zvládli aj protišokové opatrenia, stabilizovanú polohu aj odnos raneného. Tieto poznatky a skúsenosti môžu v prípade potreby využiť v budúcnosti, keď sa stretnú s človekom, ktorý bude potrebovať ich pomoc.

• Matematické súťaže

Filip Strečok, žiak šiesteho ročníka, vyniká v predmete matematika. Dokázal to v školskom kole Pytagoriády aj domácom kole matematickej olympiády. Ako jediný postúpil do okresných kôl oboch matematických súťaží.

Okresné kolo matematickej olympiády sa konalo na ZŠ SNP 20, Banská Bystrica dňa 3.apríla 2024. Filip riešil tri náročné úlohy. So ziskom 14 bodov ( z 18) sa stal úspešným riešiteľom a obsadil krásne 4. miesto.

• Okresné kolo Super Florbal Pohár dievčat ZŠ

Žiačky reprezentovali našu školu v Okresnom kole vo florbale. Turnaj sa uskutočnil 10. apríla 2024 v našej telocvični. Zúčastnilo sa 6 družstiev z okresu Banská Bystrica. Naše dievčatá vyhrali skupinu, aj semifinále. Vo vyrovnanom finálovom zápase mali viac športového šťastia dievčatá zo ZŠ Narnia Banská Bystrica. Prehrali sme tesne 1:2 a postup do krajského kola nám o kúsok unikol. Dievčatá obsadili pekné druhé miesto.

• Literárno-hudobné múzeum v Štátnej vedeckej knižnici Banská Bystrica

Žiaci 6. ročníka sa dňa 26.4. zúčastnili vzdelávacieho programu v bábkarskom salóne. Žiaci si pripomenuli vedomosti, ktoré mali. Ale zároveň sa dozvedeli aj ďalšie zaujímavosti zo sveta bábok. Na malú chvíľu sa stali bábkohercami. Zabavili sa a veľmi si to užili.

Žiaci 7. ročníka sa v Literárnom salóne bližšie zoznámili so štúrovcami, ktorí boli úzko spätí s naším regiónom. Pútavou formou im boli predstavené ich zásluhy pri formovaní slovenskej identity a spisovného jazyka. Po workshope, do ktorého sa žiaci aktívne zapojili sme navštívili neďaleký cintorín, kde odpočíva Ján Botto, jeden z predstaviteľov štúrovskej generácie.

• Via Historica – Cesta slovenskou históriou

Dňa 18. 4. 2024 sa naša škola zúčastnila divadelného predstavenia v Kultúrnom dome v Selciach. Herci zo šermiarsko-divadelnej kumpánie Via Historica nám zaujímavou, hravou a veselou formou pripravili predstavenie o tých najdôležitejších momentoch Slovenska. Žiaci sa nielen čo to naučili či zabavili, ale sa aj zapojili do hry. Tešíme sa na ďalšie predstavenie.Dňa 18. 4. 2024 sa naša škola zúčastnila divadelného predstavenia v Kultúrnom dome v Selciach. Hercizo šermiarsko-divadelnej kumpánie Via Historica nám zaujímavou, hravou a veselou formou pripravili predstavenie o tých najdôležitejších momentoch Slovenska. Žiaci sa nielen čo to naučili či zabavili, ale sa aj zapojili do hry. Tešíme sa na ďalšie predstavenie.

• Beseda o živote v lese

Učivo prírodovedy o živote rastlín a živočíchov v lese si žiaci 4. ročníka rozšírili o poznatky, ktoré im priniesla beseda s pracovníkom Lesov SR – s p. Igorom Stykom. Pútavé rozprávanie bolo obohatené o praktické ukážky. Beseda sa uskutočnila v utorok 16. apríla a žiaci so záujmom a zvedavosťou kládli otázky na aktuálne témy – osobné stretnutia s medveďom, výsadba nového lesného porastu, napadnutie stromov lykožrútom a pod.
            A týmto chceme pánovi Stykovi za návštevu veľmi pekne poďakovať. Učivo prírodovedy o živote rastlín a živočíchov v lese si žiaci 4. ročníka rozšírili o poznatky,ktoré im priniesla beseda s pracovníkom Lesov SR – s p. Igorom Stykom. Pútavé rozprávanie bolo obohatené o praktické ukážky. Beseda sa uskutočnila v utorok 16. apríla a žiaci so záujmom a zvedavosťou kládli otázky na aktuálne témy – osobné stretnutia s medveďom, výsadba nového lesného porastu, napadnutie stro

Štvrtok 2. 5. 2024